BMW Araçlarda Direksiyon Neden Sert? Açıklıyoruz

Bu konuda Aracınızla alakalı bir arızadan bahsetmeyeceğimizi baştan belirtelim. Genel olarak BMW marka araçlarda neden direksiyon diğer araçlardan daha sert bunu tartışmaya çalışacağız.

Aslına bakarsanız BMW ve Mercedes markalı araçlar birbirleri ile karşılaştırılırken en çok konfor yönünden BMW puan kaybetmiştir. Hatta BMW arabası çok sert koltukları ve direksiyonu çok sert kullanırken insanları rahatsız ediyor, heleki uzun yolda insanın belini ağrıtıyor benzeri yorumlar çok fazla almaktayız.

Gerek Instagram sayfamızda gerekse internet Sayfamızda BMW direksiyon neden sert? Sorusuyla çok fazla karşılaştığımız için bu konuya bir nokta koymanın vakti geldi. 

Aslında bunun cevabı basit. Fakat konuya geçmeden önce belirtmeliyim ki eğer aracınızın direksiyonundan gelen anormal bir ses veya normalin dışında bir rahatsız edici sertlik var ise bu aracınızın direksiyon beyni ile alakalı ya da hidrolik ile alakalı bir problem olabilir. Bizim bahsettiğimiz konu bunlar çok farklı genel olarak yani yapısal olarak bu marka araçların daha sert olmasının sebebini bulmaya çalışıyoruz.

BMW deyince aklınıza ilk ne geliyor? Konfor mu? yoksa dinamik bir sürüş keyfi mi?

Evet bizce de öyle spor süspansiyon spor direksiyon spor koltuklar özet olarak tam dinamik diri tabir-i caiz ise kemikli bir sürüş. Bu sebepten dolayı dır ki beni ve özellikle araçlarında fazla bir konfor moduna geçmeden ilk öncelik olarak spor izlenimini ve performansını vermek için özellikle bunu tercih ediyor. Şu anda piyasadaki en ucuz arabalarda dahi elektrikli direksiyon sayesinde pamuk gibi bir direksiyon kullanabilirsiniz. Bu açıdan baktığımızda BMW markası ne maliyet açısından ne de teknoloji geriliği açısından buna ulaşamıyor diyemeyiz. Son kasa araçlarında gelen  sürüş modu özellikleri sayesinde bir miktar rahat bir sürü sağlansa da, yapısı gereği BMW çok fazla konfor sınıfında bir araba sayılamaz.

Diğer marka araç kullanıcıları başka bir açıdan eksiklik bulamadığı için en çok bu yönden aracınıza laf etmek istese de aldırış etmeyin gerçek sürüş tutkunları için her daim önde gelen markalardan birini kullanmaktasınız. 

Bu makaleyi paylaş
Söz Sizde!
10