BMW Body Kit Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Arabaların aerodinamik yapılarının daha kuvvetli olması ve spor şıklığına uygun bir görünüm kazanması maksadıyla body kit kullanılmaktadır. Bu ürünler genellikle sonradan eklenen parçalar olmakla birlikte aracın gövdesine monte edilen bir settir. Set ürünleri; ön tampon, arka tampon, ön karlık, arka karlık, marşpiyel takımı, rüzgarlık, spoiler, arka tampon difüzörü, rüzgarlık ve kapı altı ekleri olarak geçmektedir.

Bu tarz ürünler çoğunlukla modifiye ve tuning tutkunları için vazgeçilmezdir. Aracın en gözde parçaları olma sebebiyle de farklarını ortaya koyma bakımından büyük bir rol üstlenir. Body kit genel itibariyle görselliği zenginleştirmek amacıyla kullanılsa da esas işlevi aracın aerodinamik yapısını daha güçlü kılmaktır. Arabaların rüzgar sürtünme karakteristiğini değiştirmek için kullanıldıkları olur.

Dayanıklı malzemelerden üretilen bir body kit alınması uzun süreli kullanımlar için en iyisi olacaktır. Fiberglas malzemeleri bu bakımdan iyi bir seçenek olarak görülebilir. Peki body kitlerle güçlendirilmesi amaçlanan aerodinamik nedir? Hava ve sürtünme özelliklerini içerme durumuna bu isim verilir. Bu şekilde otomobilin yapısı da daha güçlü olur.

Body kit setleri araçları kişiselleştirme yönünde büyük rol oynar. Bir çeşit imza niteliği taşır. Bu nedenle tarzınızı yansıttığını düşündüğünüz kitleri almak önemlidir. Öte yandan kaliteli bir malzemeden imal edilip edilmediği de öğrenilmelidir. Tercih edilen bir uygulama olması dolayısıyla body kit setleri de çeşitlilik gösterir. Aracın markasına ve modeline göre bir değerlendirme yapılması en doğru olandır.

Öte yandan uygulama şekli bakımından da farkı iki yöntem bulunmaktadır. İlk yöntemde otomobillerde hafif olmasıyla daha çok tercih edilir. Fiber uygulama yapılır. Diğer bir metotta ise görselliği umursamayanlar için plastik ürünler araca uygulanır. Maliyeti daha düşüktür. Fiber uygulama daha estetik bir görünüm sağlayıp daha dayanıklı olduğu için bu uygulama daha ideal olanıdır. Aracın daha hızlı olmasına imkan veren bu setler uygulanması da doğru ellerde yapılmalıdır.

Body kit setleri ayrıca tasarruf bakımından da önemli olup tercih sebebi olmaktadır. Hafif ve ağır seçenekleriyle tüketiciye sunulmaktadır. Aracın orijinal hali bozulmak istenmiyorsa hazır kalıbı bulunan bmw body kit seçeneklerini de değerlendirmek mümkündür.

Bu makaleyi paylaş
Söz Sizde!
00

Leave a Reply