BMW Far Buğulanması Kesin Çözüm Yolları

BMW Aracınızın farı buğulandığı zaman sakın ola yeni far mı almam gerek diye bir derde girmeyin. Birkaç sebebinden bahsedeceğiz. Çözümü ise çok basit.

Özellikle yağmurlu havalarda daha sık rastlanan bu durum, aracınızın far camının nemlenmesinden dolayı oluşmaktadır. Farın içindeki ve far dışındaki bulunan ısı dengesizliği sebebiyle far camı buğulanabilir. Özellikle farınız uzun süre açık kaldıysa ve dışarıda hava soğuk ise bu durumla karşılaşırsınız.

Birkaç çözümden bahsedecek olursak; far camının önüne bir A4 kağıdı yapıştırın ve far açık bir şekilde yaklaşık yarım saat bekleyin. Çok garip bir yöntem gibi görünse de bu aracınızın farında bulunan nemi kağıdın emmesini sağlayacaktır.

Bu problemle tekrar karşılaşmamak için farınızın su almasını mutlaka engelleyecek ürünler kullanmanız gerekir. Örneğin, farınıza sıkacağınız bir buğu önleyici sprey ya da far kapağının tam olarak kapandığından emin olmanız bu tedbirlerden birkaçıdır. 

Aracınızda LED Xenon kullanıyorsanız far kapağı açık kalmak ya da far kapağını kesmek zorunda değilsiniz. BMW araçların far yuvası küçük olan modellerine özel mini ürünlerimizi sitemizin mağaza kısmından inceleyerek sipariş edebilirsiniz.

Bu makaleyi paylaş
Söz Sizde!
00