BMW Hız Limitör İptali Nasıl Yapılır?

Günümüz teknoloji ürünlerinde özellikle son model araçlarda artık dijital ekran ve araçlarda ki yeni sistem ile beraber farklı farklı problemler de ortaya çıkmaktadır.  

Araçların yeni teknoloji olmasına rağmen yine de yaşanan sorunlar önlenemez ise de ilerleyen zamanlarda çeşitli problemler ortaya çıkmaktadır. Misal olarak ufak tefek gibi gözüken problemler ilerleyen zamanlarda kazalara sebebiyet verebilir sakat kalınma durumu olabilir hatta ölüm bile yaşanabilir. Araçlar ile ilgili önemli problemlerden birisi hız limitidir. Hız limiti aşmak günümüzde bilindiği üzere çeşitli kazalara sebebiyet vermektedir.  Bu kazaları önlemek için basit gibi görünse de hız limitörü önemli bir durumdur.

Hız limiti iptali nedir ?

Hız Limit İptali için gerçekleştirme gereksinimini oluşturan en önemli engellerden birisi  günümüz otomobil  teknolojisinde otomobiller elektronik beyinlerle yönetilmesinden dolayıdır. Günümüzün son dönem otomobilleri  belirli hız veya devire geldi zamanda otomobillerin fabrikası tarafından otomobillere yasaların belirtmiş olduğu çerçeve içerisinde yada üreticilerin izin verdikleri limitlere limitlemeye başlanmaktadır. Olası kazaları önlemek için hız limiti iptali önemli bir konudur. Her ne kadar hız limiti bazı sorunlara yol açsa da bazı hız tutkunları için bu özelliği kaldırmasalar da daha dikkatli kullanıcılar için otomobil performansı arttırmaya yönelik otomobillere yapılan işlemler sonucunda bu limitleri kaldırma düşüncesi içerisinde olan ve hız limiti iptali isteyen müşteriler  için araçlarındaki devir limitini veya hız limitlerini yazılımsal olarak ortadan kaldırılabilmektedir. Hız limitör iptali değil de bu yazılım sonrasında böylelikle otomobiliniz motorun izin verdiği devir ve son sürate ulaşabilmektedir.

BMW Hız limiti iptali nasıl yapılır ?

Son dönem otomobil teknolojilerinin aracın kontrol mekanizmaları olarak  elektronik kontrol ünitesinde bulunan yazılım kısmına  yazılım mühendisleri bu duruma müdahale ederek otomobilinizdeki devir veya hız limiti ortadan kaldırılabilir. Bu sayede kullanıcılar daha fazla verim sağlayabilirler otomobillerinden.

Hangi araçlara uygulanabilir ?

Son dönem teknolojilerinde Her markadan araçların  limitlerini kaldırabilmektedir. Ar-ge bölümünde çalışan deneyimli çalışanlardan oluşan mühendislerin geliştirdiği çözümlerle sektörde yaşanan birçok sorunun çözümüne katkı sunulmaktadır.

Bu makaleyi paylaş
Söz Sizde!
20